Mallorca Luxury Villa for rent

Majorka (po hiszpańsku Mallorca) to największa wyspa w archipelagu Balearów. Należy do Hiszpanii. Swoją popularność zawdzięcza pięknej przyrodzie, wysokim górom i jedynym w swoim rodzaju plażom. Każdy kto choć raz odwiedzi Majorkę, zakocha się w niej od pierwszego wejrzenia. Wszystko ze względu na jej wyjątkowy urok i wielość atrakcji turystycznych.

Mallorca – luksusowa willa na wynajem

Majorka to wyspa o wielu twarzach. Z jednej strony długie, szerokie i piaszczyste plaże. Z drugiej urocze zatoczki, klify, wysokie góry, a za chwilę miasta takie jak stolica wyspy Palma de Mallorca. Na Majorce można odpoczywać, zwiedzać, jeździć na rowerze, nurkować czy pływać statkiem. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Klimat Majorki jest korzystny. Latem temperatury potrafią być bardzo wysokie, jednak nad morzem często wieje przyjemny wiatr, który pomaga ochłodzić się w najgorętsze dni. Wyspa gwarantuje szeroką gamę hoteli, zarówno tych okazyjnych cenowo jak i luksusowych. Odwiedzają je osoby równej narodowości, a nie tylko jak zwykło się przypuszczać Niemy. Biura podróży oferują wiele wycieczek, dzięki którym można zwiedzić wyspę i wypocząć w sposób aktywny.

Stolica wyspy – Palma de Mallorca

Wakacje na Majorce nie muszą oznaczać tylko i wyłącznie leżenia plackiem na plaży. Dla miłośników zwiedzania, ciekawą propozycją może się okazać wizyta w stolicy wyspy, czyli Palmie. Jest ona również największym miastem w archipelagu Balearów. Palma de Mallorca to miasto o wielu obliczach. Położone jest nad wodą, dlatego stworzono tam urokliwą marinę. Na górze położonej nad miastem znajduje się zamek i punkt widokowy, z którego można wykonać zdjęcia, między innymi panoramy. To tu również zlokalizowano lotnisko, na którym lądują turyści. Najbardziej znanym punktem stolicy jest Katedra, którą zbudowano w latach 1230-1600. Jest wyjątkowo wysoka. Umieszczono ją na planie krzyża, a najbardziej charakterystyczne są ołtarz i kolorowe witraże. W nawie bocznej umieszczono kilka lat temu nowoczesne zdobienia. Mallorca luxury villa Oprócz tego Palma de Mallorca posiada urokliwą starówkę. Po krętych uliczkach można się przechadzać godzinami. Jeśli będziemy mieli szczęście, można natrafić na Hiszpanów grających miejscowe rytmy na gitarze. Po ulicach przechadza się wielu ludzi, a miejscowe kawiarenki i restauracje tętnią życiem. Zwiedzając Palmę z pewnością zobaczymy również ludzi handlujących na uliczkach różnego rodzaju towarami. To wszystko nadaje miastu wyjątkowy klimat i czyni je miejscem wartym odwiedzenia i dokładnego zwiedzenia.

Może Ci się również spodoba