Części do kotłów – czy wiesz, że…

Piece przemysłowe wymagają odpowiedniej konserwacji. Nie chodzi jedynie o dbałość o samo urządzenie, ale również o całą infrastrukturę z nim połączoną. Duże znaczenie ma dbałość o komin oraz przewody wentylacyjne. Aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i nie grozi żadna awaria, należy w swoim przedsiębiorstwie zatrudnić kominiarza.

Czy warto zatrudnić kominiarza?

W zależności od tego, jak często maszyny są eksploatowane, kontrolę mogą być ustanawiane co tydzień lub co miesiąc. Nie bez znaczenia jest fakt, że kominiarz jest należycie przeszkolony w zawodzie i z wielką dozą prawdopodobieństwa nikt nie wyczyści zabrudzonych kominów lepiej niż on. Coraz większą uwagę przykłada się także do jego innych kwalifikacji. Wszechstronni przedsiębiorcy ochoczo zatrudnią osobę, która oprócz znajomości kominów będzie mogła w razie potrzeby naprawić piec bądź wykonać inną usługę o charakterze technicznym. Taka osoba będzie w stanie ocenić, które części do kotłów są potrzebne i w razie potrzeby dokonać stosownego zamówienia na koszt firmy.

Wiele przedsiębiorstw wysyła swoich pracowników na zakupy do sklepów z artykułami przemysłowymi. Powoduje to jednak przestój w pracy, za który pracodawca jest obowiązany pracownikowi zapłacić minimum osiemdziesiąt procent jego wynagrodzenia. Na szczęście takie awarie zdarzają się niezwykle rzadko, o ile odpowiednio dużą wagę przywiązuje się do dbałości o stan techniczny eksploatowanych urządzeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że takie maszyny dużo kosztują. Przedsiębiorca, który wyda duże pieniądze na stworzenie odpowiedniej infrastruktury, nie będzie ryzykował jej zużyciem i zatrudni osoby, które będą odpowiedzialne za dbałość o nią. Szczególnie zaleca się tutaj zaangażowanie do pracy majstra, który będzie znał się na piecach, kotłach oraz innych urządzeniach technicznych.

Jak działa system centralnego ogrzewania?

System centralnego ogrzewania ma charakter tak strategiczny, że bez niego w większości przedsiębiorstw ani rusz. Nieocieplone pomieszczenia zniechęcają pracowników do dalszej pracy, co powoduje spadek produktywności lub po prostu przestój w robocie. Częścią kotła, która ma strategiczne znaczenie i cały czas powinna cechować się doskonałym stanem technicznym, jest dmuchawa do pieca. To jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, która nawet najmniejszy żar może zmienić w wielki ogień. Przy piecach powinno pracować minimum kilka osób, ponieważ przy dużym obciążeniu centralnego ogrzewania należy non stop dorzucać do kotła nowego materiału opałowego.

Każda osoba musi przecież zrobić sobie przerwę w pracy, natomiast maszyny powinny funkcjonować non stop. Żadne wielkie, liczące się na rynku przedsiębiorstwo nie może sobie pozwolić na przestój w produkcji, stąd tak ważna jest dbałość o ten szczegół, którym jest system centralnego ogrzewania. Nawet najbardziej lekkomyślni przedsiębiorcy, którzy na rynku będą istnieć maksymalnie dwa lata, nie bagatelizują tej sprawy. Dlatego każdy właściciel firmy powinien zatrudnić osoby, które podejdą do dbałości o urządzenia w sposób odpowiedzialny.

Może Ci się również spodoba