Dlaczego warto budować domy – pustaki szalunkowe i wentylacyjne?

Obecnie budownictwo oferuje nam szereg rozwiązań, które pozwalają wznosić domy nie tylko z cegieł i betonowych pustaków, ale również z bali czy keramzytu. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak warto podkreślić, że najlepszym wyborem dla domów budowanych w naszej szerokości geograficznej jest keramzyt. Materiał ten pozwala bowiem rozwiązać większość problemów, z którymi borykamy się przez cały rok bez względu na to, w której części Polski chcemy wybudować nasze wymarzone lokum.

Szybciej

Pustaki szalunkowe (tutaj link http://www.uciechowski.com.pl/oferta/stropy/pustaki-szalunkowe-ksztaltki-wiencowe) przede wszystkim pozwalają budować szybko. Wielu wykonawców oświadcza nam, że jest w stanie wznieść nasz dom jednorodzinny w przeciągu bardzo krótkiego czasu, jednak żaden nie zaprzeczy, że znacznie szybciej zakończy budowę, jeśli wybierzemy do budowy keramzyt, a nie beton.

Bloczki keramzytowe pozwalają wybudować nawet do 100-120 metrów kwadratowych powierzchni w kwartał. Co więcej, wyliczenie to nie jest zależne od pory roku, gdyż z pustaków i bloczków keramzytowych można budować zarówno w lecie, jak i w zimie. Oznacza to, że budowy nie trzeba przerywać z powodu złych warunków atmosferycznych czy też siarczystych mrozów. Keramzyt jest więc jednym z niewielu materiałów, które nie niszczeją pod wpływem zimna czy promieniowania słonecznego, co znacząco podnosi również jego trwałość – domy z niego wykonane z powodzeniem mogą posłużyć swoim właścicielom przez wiele lat.

Taniej

Bloczki keramzytowe nie odbiegają znacznie ceną od tradycyjnych bloczków betonowych, jednak budowanie z nich domów jednorodzinnych pozwala poczynić spore oszczędności. Oszczędności te widoczne są już na etapie wykańczania domu, kiedy to ściany wniesione z elementów keramzytowych nie wymagają tynkowania – można je malować, tapetować czy pokrywać panelami lub boazerią jedynie po położeniu cienkiej warstwy gładzi szpachlowej. Ponadto pieniądze można zaoszczędzić również podczas ogrzewania budynku. Pustaki szalunkowe są elementami budowlanymi, które nie wymagają grubej warstwy izolacji termicznej. Nie przepuszczają one także dużych ilości ciepła, sprawiając tym samym, że do ogrzania domu można zużyć mniej opału.

Zdrowiej

Warto też zaznaczyć, że w domach z bloczków keramzytowych wytwarza się specyficzny mikroklimat, podobny do tego, który powstaje w domach wznoszonych z naturalnej cegły. Mikroklimat ten jest bardzo przyjazny dla alergików oraz osób, które mają problemy z drogami oddechowymi. W powietrzu nie gromadzi się także duża ilość wilgoci, co sprawia, że nie osadza się ona na ścianach i nie powoduje powstawania grzybów oraz pleśni, które mają niekorzystny wpływ na kondycję naszego organizmu.

Bezpieczniej

Kolejną zaletą budowania domów jednorodzinnych z keramzytu jest wysokie bezpieczeństwo ich użytkowania. W przeciwieństwie do drewna, materiał ten nie jest bowiem łatwopalny, dzięki czemu ryzyko wybuchu pożaru na skutek np. zwarcia instalacji elektrycznej, jest znacznie niższe niż w przypadku domków skandynawskich czy wykonanych z bali.

Pustaki szalunkowe są także odporne na naprężenia – dzięki swojej specyficznej strukturze nie są one narażone na pęknięcia, które mogłyby osłabić konstrukcję domu jednorodzinnego.

Ciszej

Ważnym atutem, którym mogą poszczycić się pustaki wentylacyjne, które możecie znaleźć na tej stronie http://www.uciechowski.com.pl/oferta/system-kominowy-i-wentylacyjny/pustaki-wentylacyjne-w1-w4, jest też doskonała izolacja akustyczna. Dzięki niej wiele osób, które dotychczas zamieszkiwało w blokach wielorodzinnych, w końcu może przekonać się, jak mieszka się w ciszy, nie słysząc sąsiadów ani odgłosów z zewnątrz. Co najważniejsze, bloczki keramzytowe pozwalają wyciszać nie tylko dźwięki dochodzące z zewnątrz, ale i sprawić, że mniej słyszalne będą hałasy dochodzące z sąsiadujących ze sobą pomieszczeń we wnętrzu budynku.

Dlaczego keramzyt?

Warto więc pamiętać, że bloczki keramzytowe są obecnie jednym z najlepszych i najciekawszych rozwiązań budowlanych dostępnych na polskim rynku. Ma on ogromną ilość zalet, których nie posiadają inne materiały. Budując z niego, mamy pewność, że zamieszkamy w cichym, ciepłym, bezpiecznym i niezwykle komfortowym domu, o którym zawsze marzyliśmy.

Może Ci się również spodoba